Zeytin Okulu’na ulaşım bilgileri

Havaalanından geliyorsanız,
204- havaalanı – Bornova Metro
202- havaalanı – Cumhuriyet Meydanı  204 numaralı Eshot hatları ile,
Eğer 204 numaralı havaalanı – Bornova Metro otobüse binerseniz, Bornova Metro durağında inerek ve metro kullanarak, metro ile de Fahrettin Altay durağında inebilirsiniz. Fahrettin Altay durağında, benzinliklerin az ilerisinde dolmuşlar belirli saatlerde kalkış için beklemektedirler. Dolmuş terminalinin yeri değişmesine rağmen mağduriyetleri engellemek için dolmuşlar yolcuları bu noktadan almaya devam etmektedir. Buradan da Karaburun dolmuşuna binerek, İnecik sapağında inebilirsiniz.
Yolculuğun ilk kısmı yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Dolmuş ile Karaburun’a ulaşım kısmı ise yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir.
Eğer 202 numaralı havaalanı – Cumhuriyet Meydanı hattına binerseniz, otobüs Fahrettin Altay (Üçkuyular) durağından geçmektedir. Burada inerek Karaburun dolmuşlarına binebilirsiniz.
Bir diğer seçenek havaalanının hemen çıkışında yer alan İzban ile Halkapınar istasyonuna gelmek, Halkapınar istasyonundan aktarma yaparak Fahrettin Altay / Üçkuyular durağında inmektir. Ardından yine Karaburun dolmuşlarına binebilirsiniz.
Ancak, bu otobüslerin ve dolmuşların kalkış saatlerini önceden web sayfalarından ve dolmuş kalkış amirliklerinden öğrenmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Şehir içi ulaşım
Karaburun’a ve İnecik’e belirli saatlerde Üçkuyular’dan direkt dolmuşlar kalkmaktadır. Eğer doğrudan İnecik Köyü’nden geçen dolmuş saatlerine denk gelemezseniz, her saat başı olan Karaburun dolmuşuna binip, Mordoğan’ı geçtikten sonra İnecik yol ayrımında inebilirsiniz.
Bir başka seçenek ise, Karaburun’a Üçkuyular’dan otobüs veya dolmuşlar ile Urla’ya giderek, 761 numaralı Urla – Karaburun hattını kullanabilirsiniz. İnecik yol ayrımı durağında inmelisiniz.

Karaburun’a gelen dolmuşların terminal numaraları:

İzmir İlçe Terminali: 05395537600 – 05061531517

Karaburun İlçe Terminali: 02327314022

Mordoğan İlçe Terminali: 02327378139

 1. Canan Siyamük diyor ki:

  Büyük Şehir Belediyesinin ilimizi tanıyalım gezisi ile yaklaşık üç yıl önce okulunuzu ziyaret etmiştim.
  Geçtiğimiz ( 2020) temmuz ayında 1600 m2 içinde 16 zeytin ağacı olan Dikili Demirtaş köyünde bir arazi satın aldık.
  O güzel kıymetli ağaçları korumak, en iyi ve verimli hale getirmek amacı ile bilgilendirmelerinize ihtiyaç duyuyorum.
  Duyurularınızı E-posta adresime gönderebilirseniz çok mutlu olurum.
  Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.