Zeytin Okulu’na ulaşım İzmir içinden İnciraltı İlçe Terminali’nden kalkan ve Fahrettin Altay’dan geçen ilçe minibüsleriyle yapılmaktadır. 

Fahrettin Altay durağında, benzinliklerin az ilerisinde dolmuşlar belirli saatlerde kalkış için beklemektedirler. Dolmuş terminalinin yeri değişmesine rağmen mağduriyetleri engellemek için dolmuşlar yolcuları bu noktadan almaya devam etmektedir. Buradan da Karaburun dolmuşuna binerek, İnecik sapağında inebilirsiniz.
Dolmuş ile Karaburun’a ulaşım yaklaşık bir buçuk saat sürmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uygulaması üzerinden güncel durum bilgilerinizle seyahat planlamanızı yapabilirsiniz.

ZEYTİN OKULU’NA HAVALİMANINDAN ULAŞIM:

Belediye Otobüsü (ESHOT) ile;

 • 202 – CUMHURİYET MEYDANI – HAVALİMANI   belediye otobüsü  Fahrettin Altay (Üçkuyular) durağından geçmektedir. Burada inerek Karaburun dolmuşlarına binebilirsiniz.

Raylı Sistem (İZBAN / METRO) İle;

 •  Havalimanının hemen çıkışında yer alan İZBAN ‘a Aliağa veya Menemen yönünde binebilirsiniz.
 • Hilal istasyonunda inip, METRO hattına aktarma yaparak, Fahrettin Altay yönündeki metro ile son durak olan Fahrettin Altay/Üçkuyular durağında inip,
 • Buradan ilçe terminalinden kalkan Karaburun dolmuşlarına binip, İnecik sapağında inebilirsiniz.

Taksi ile;

 • Havalimanından taksi ile Fahrettin Altay Meydanı yaklaşık olarak 60TL,
 • Fahrettin Altay’dan taksiyle Mordoğan ise yaklaşık 300TL tutmaktadır. Bu rakamlar net olmamakla birlikte yaklaşık bir tahmin belirtmek amacıyla verilmiştir (Haziran 2018).
Havaalanından Zeytin Okulu’na

ZEYTİN OKULU’NA OTOGARDAN ULAŞIM:

Otogar’dan Fahrettin Altay’a ulaşıp oradan ilçe minibüslerine binebilirsiniz. Otobüs firmalarının servisleriyle, taksiyle, belediye otobüsleriyle, aktarmalı olarak metroyla Fahrettin Altay’a ulaşabilirsiniz.

Servis ile;

 • Kullandığınız şehirlerarası otobüs firmalarının ücretsiz servislerinden Üçkuyular yönünde olanlara binip Fahrettin Altay /Üçkuyular’a ulaşabilirsiniz.
 • Buradan yine ilçe terminalinden kalkan Karaburun dolmuşlarına binip, İnecik sapağında inebilirsiniz.

ESHOT ile Aktarmalı Olarak;

Doğrudan Fahrettin Altay yönüne bir belediye otobüs hattı bulunmadığından aktarma yapmanız gerekmektedir.

 • Otogar’dan minibüsle, taksiyle veya belediye otobüsleriyle (ESHOT) metro istasyonlarına ulaşabilirsiniz. (En yakın Bornova veya Halkapınar Metro)
 • Eğer otogardan otobüsle metroya geçiş yapacaksanız: 555 numaralı otobüs ile Halkapınar’a ; 800 veya 505 ile Bornova Metro’ya; 302 numaralı otobüs ile Konak’a geçebilirsiniz.
 • Metro’da Fahrettin Altay yönüne binerek son durak olan Fahrettin Altay/Üçkuyular durağında inmelisiniz.
 • Buradan yine ilçe terminalinden kalkan Karaburun dolmuşlarına binebilirsiniz.

ZEYTİN OKULU’NA ŞEHİRİÇİ ULAŞIM:

İlçe Minibüsü İle;

Karaburun’a ve İnecik’e belirli saatlerde Fahrettin Altay/ Üçkuyular’dan direkt dolmuşlar kalkmaktadır. Eğer doğrudan İnecik Köyü’nden geçen dolmuş saatlerine denk gelemezseniz, her saat başı olan Karaburun dolmuşuna binip, Mordoğan’ı geçtikten sonra İnecik yol ayrımında inebilirsiniz.

Dolmuş güzergâhı

Aktarmalı olarak Urla üzerinden;

Bir başka seçenek ise, Karaburun’a Üçkuyular’dan otobüs veya dolmuşlar ile Urla’ya giderek, 761 numaralı Urla – Karaburun hattını kullanabilirsiniz. İnecik yol ayrımı durağında inebilirsiniz.

Karaburun’a gelen dolmuşların terminal numaraları:
İzmir İlçe Terminali: 0539 5537600 – 0506 1531517
Karaburun İlçe Terminali: 0232 7314022
Mordoğan İlçe Terminali: 0232 7378139

İzmir şehir içi ulaşım ile ilgili bilgi almak için; 0232 3200320